(Digital Signage) Dijital Sinyal  Nedir?

Uzaktan ekran kontrolü de diyebileceğimiz digital signage perakendecilik  sektöründen hastanelere, bankalara hatta stadyumlara artık hayatımızın bir parçası. Geleneksel medyanın yerini alan elektronik posterler, reklam monitörleri, yönetilebilen hemen her ekran dijital sinyalin birer parçası.

Sınırsız Sayıda Ekranınızı Merkezden Kontrol Edin

Uzun ömürlü ve tasarruflu led TV ler ile dahada yaygınlaşan digital sinyal çözümleri her alanda daha fazla kendini gösterir oldu. Videoda görüleceği üzere hastanelerde kullanılan ekranlar sayesinde ziyarateçiler interactif ekranlar aracılığı ile yönlendirilebiliyor ve bu işlem sayesinde zamandan ciddi tasarruf sağlanabiliyor.

Reklam Alanında Ekran Yönetimi

Böyle bir interaktif mecranın reklamcılıktan doğdunu söylemek mümkün. Dijital bilgi sistemleri müşterilere, ilgililere ya da çalışanlara hedef gruplar olarak erişmenin etkin ve masrafsız yoludur. Dijital bilgi sistemleri iç iletişimlerinin önemli bir parçası olarak gören şirket sayısı giderek artıyor. Videolar, resimler, sesler, ya da canlı yazı bantları günün her anı görünerek, hedefe göre uyarlanabiliyor.

Digital Ekranların Kullnaım Alanlarından Örnekler

AVM ve Mağazalar

AVM içinde yön bulmaya yardımcı olmak, ürün veya markaların kampanyalarını duyurmak vb. birçok amaçla kullanılır.

Havaalanı ve Metro

Yolcuların istasyon ve havaalanı içerisindeki yön bulmalarına yardımcı olmak ve temel bilgileri kolayca edinebilmelerine yardımcı olmak için kullanılır.

Telekom Firmaları

Telekom firmalarının satış ve hizmet bayilerinde ürün ve hizmet bilgilerinin sunulduğu ekranlar bu amaçla kullanılır.

Banka ve Finans Kurumları

Müşterilerin bekleme süreleri içerisinde, genel ekonomik gelişmeleri veya banka ürün ve hizmetleri hakkında bilgileri alabilecekleri ekranlar olabilir.

Belediyeler

Vergi dönemleri, son ödeme tarihleri, ödeme noktaları vb. bilgileri içeren ekranlardan oluşan DS sistemleridir.

Teknoloji Marketleri

Ürün teknik özellikleri ve fiyatlarının yanı sıra, kampanya duyurularının da yapılabildiği DS ekranlarıdır.

Hastane ve Eczaneler

DS sistemleri buralarda randevu bilgilendirme ve takip süreçlerinin yanı sıra, genel bilgilendirme ekranları olarak da kullanılabilir.

Eğitim Kurumları

Günlük, haftalık ders programları, tatiller, duyurular, sınav sonuçları vb. birçok bilgilendirme bu ekranlar üzerinden anında ve çok noktada eş zamanlı yapılabilir.

Eğlence Merkezleri

Çok sayıda insanı ağırlayan bu tip merkezlerde sirkülasyonu kolaylaştıracak bilgilendirme ekranları olarak kullanılabilir, uyarı ve önlemler görüntülenebilir.

Otel ve Tatil Köyleri

Geniş bir alana yayılmış konaklama tesislerinde yön bulma amaçlı kullanılan DS sistemleri aynı zamanda tanıtım videolarının oynatılması için de kullanılabilir.

Kültür Merkezleri

Müzeler ve diğer kültürel alanlarda bilgilendirme tabelalarının yerini alan DS sistemleri aynı zamanda belgesel ve tarihi film ve fotoğrafların görüntülenmesini de sağlar.

Vitrin ve Galeriler

Mağaza vitrinleri ve otomobil galerileri gibi geniş tanıtım alanlarında etkileyici bir sunum yapabilmenizi sağlar.

DROID Teknoloji ve AC Matik İle Digital Signage

Serverside yazılım çözümleri sunan DROID Teknoloji ve elektronik devre tasarımı hizmeti veren AC MAtik işbirliği ile dijital dünyaya yeni bir kapı aralıyoruz. Endüstri 4.0 ve IOT çözümlerimiz yanı sıra Digital Signage ihtiyacınızada çözümler üretelim.